środa, 14 września 2016

Ależ tu jest pięknie! Niedziela na wyspie Sotra.W tę niedzielę pogoda znów zachwycała słońcem, więc wybraliśmy się na całodzienną wyprawę na wyspę Sotra, położoną na zachód od Bergen. Byliśmy w tamtych rejonach już wcześniej, tzn. J. pracował na jej południowym krańcu, a ja na wyspie Bildøy pomiędzy wyspami Litle Sotra a Store Sotra (mała i duża Sotra) , ale nigdy nie byliśmy tam w celach turystycznych. No i nigdy nie dotarliśmy na północny kraniec archipelagu, do miejscowości Hellesøy, oddalonej od Bergen o jakieś 60 km. I taki mieliśmy plan na niedzielę -
zobaczyć wszystkie wyspy wchodzące w skład archipelagu (nie tylko Sotrę), przejechać się tymi niesamowitymi mostami oddzielającymi wyspy, podziwiać piękne widoki i łapać promienie słońca kończącego się lata. No i nałowić masę ryb, co z resztą się nam udało, ale o tym kiedy indziej ;) Bo dziś chcę Wam pokazać jakie zdjęcia udało mi się ustrzelić. Część jest robiona z samochodu, bo gdybym chciała się zatrzymywać i wysiadać za każdym razem gdy widziałam piękny widok, to chyba zostalibyśmy na Sotrze do przyszłej niedzieli, albo J. w końcu by mnie zostawił samą z aparatem na drodze i odjechał do Bergen. Prędzej to drugie :P

Zaczynamy pokaz zdjęć!

Napewno jeszcze wrócimy na Sotrę i spółkę, bo takich zdjęć nigdy nie będzie mi dość. Poza tym - nie obfotografowałam jeszcze wszystkiego ;)

Pozdrawiam,
Ania

6 komentarzy:

 1. Ale ładne okolice, aż chce się spakować plecak i ruszyć przed siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. My tam zazwyczaj wędkujemy i tankujemy paliwo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mosty niesamowite! (pewnie Polacy budowali xD) Aniu czy ty też masz 3 miliony zdjęć wody i norweskich krajobrazów na komputerze? bo ja ostatnio ze zgrozą patrzę ile takie foldery zajmują mi już miejsca na dysku hehe, i ciągle przybywa nowych! Mimo, że my ciągle w granicach Oslo się poruszamy. Zdjęcia piękne, tunele zawsze robią na mnie ogromne wrażenie- troche się ich boję xD a ten króciutki gdzie widać już drugą stronę jest mega! u nas najdłuższy ma chyba 4 km...oby i w tę niedzielę była tak piękna pogoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taaak, też mam tyle zdjęć krajobrazów xD a raczej... miałam :( w tym tygodniu padł mi laptop ale może zdjęcia uda się jeszcze odzyskać, na to liczę ;)
   u nas tuneli też jest pełno, bez nich poruszanie się po mieście byłoby prawie niemożliwe!
   PS. Magda, a co to jest Liebster, oświeć mnie? ;>
   PS. liczę na słoneczną niedzielę! ;)

   Usuń
 4. oj i zapomniałam- nominowałam Cię do Liebstera ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknych zdjęć nigdy za wiele:) Ja również uwielbiam pstrykać zdjęcia bez opamiętania.

  OdpowiedzUsuń