niedziela, 15 maja 2016

Sykkelhelgen II - Sørfjorden rowerowo.Dzisiaj krótki post turystyczny, nie będę zamęczać zbyt długim opisem, niech zdjęcia mówią same za siebie! :)
W Norwegii mamy kolejny długi weekend, z powodu Pinse (Zielone Świątki), przedłużony dodatkowo o wtorek 17 maja, czyli Święto Narodowe Norwegii. Pogoda dziś sprzyjała, więc znów wsiedliśmy na rowery :)

Tym razem zrobiliśmy trasę wzdłuż Sørfjorden - jednego z trzech fiordów otaczającego wyspę Osterøy (ten akurat ciągnie się po stronie południowej - stąd przedrostek w nazwie - "sør").Przystanek zrobiliśmy sobie w miejscu, skąd kursuje prom między wyspą Osterøy a Bergen.


Byli też i kajakarze.Prom kursuje bardzo często, nawet w niedziele co pół godziny! Nazywa się on Ole Bull - od nazwiska norweskiego skrzypka i kompozytora, a łączy Breistein i Valestrand. Chwilę spędziliśmy odpoczywając i próbując coś złowić w zatoce, więc prom widzieliśmy kilka razy :)

Bardzo miło spędzone popołudnie, choć niestety nic nie złowiliśmy :( ale za to kolejne miejsce na mapie Bergen poznane! :)

Pozdrawiam,
Ania

1 komentarz:

  1. ależ tam u Was pięknie! Oslo się chowa! chociaż w sumie i tak uwielbiam swoje okolice i przy każdej wycieczce odkrywamy nowe miejsca nawet tam gdzie teoretycznie wszystko już mamy "obcykane":) Za to właśnie lubię Norwegię:)

    OdpowiedzUsuń